Головна / Відносини / Законний шлюб : “за” і “проти”

Законний шлюб : “за” і “проти”

Чи так вже ми рвемося зв’язати себе узами шлюбу ? І якщо так , то навіщо ? Катерина Казеннова намагається розгадати загадку.

Вже хочеш заміж?

Схоже , що в наших головах зараз справжня каша з самих різних уявлень про заміжжя. Тут змішалися і дитячі фантазії про прекрасних принців ( покажіть мені казку про те , як Попелюшка відмовилася б вийти заміж за королівського сина , отримала в банку безвідсотковий кредит на навчання і стала знаменитим кардіохірургом ) , і століттями забивати ” не вийшла заміж , значить , нікому не потрібна ” , і плоди емансипації та сексуальної революції ( ” Я сильна жінка “і” Ми самі стали тими хлопцями , за яких мріяли вийти ” ) . У результаті ми прекрасно знаємо , як зробити омріяного чоловікові еталонний мінет , але , як і в часи наших непросунутих бабусь , маємо дуже туманне уявлення про те , що нас чекає після заміжжя . Тільки раніше недосвідчені діви боялися першої шлюбної ночі , а нас до нічних кошмарів лякає ведення господарства , підтримання затишку і … сімей. Ми , як і панянки XIX століття , шукаємо велику любов , але на відміну від них знаємо , що перший похід заміж зовсім не обов’язково стане останнім. Та й чи потрібен він , цей перший захід?

Дівчата на межі

Справа була ввечері , робити було нічого , і ми з подругами вирішили , як водиться , трохи розслабитися після трудових подвигів і вже, звичайно , обговорити всі подробиці нашої бурхливого особистого життя за традиційним келихом мохіто . Всі були вже в зборі , тільки Галина як завжди злегка припізнилися , і ми встигли вже не по одному разу кликнути офіціантку до нашого столика . Але ось двері відчинилися, і Галка , як комета , увірвалася в затишний ресторанчик. З першого погляду було ясно , що її розпирає бажання поділитися якимись карколомними новинами. Впавши на стілець , Галка закотила очі і , ковтнувши прохолодного коктейлю з найближчого келиха , випалила:

Вгадайте , дівчатка , кого я сьогодні зустріла в салоні ? Каринку ! Вона , уявіть собі , завтра заміж виходить , прийшла манікюр робити … Я все-все довідалася : сукня у неї буде кольору шампань , після реєстрації поїдуть в Царицино гуляти … “

Так, це було несподівано і сильно. Можна навіть сказати , це був удар нижче пояса. Але чому ?

Всі дівчатка мріють про весілля

Щоб плаття було – як у справжньої принцеси з казки , всі погляди були спрямовані тільки на тебе , проїжджаючі мимо машини голосно сигналили і десятки палаючих сердець злітали в нічне небо. І, звичайно ( не забути !) , Поруч має бути наречений – шалено закоханий і шалено красивий.

А насправді : Весілля – це страшна метушня . Продумати треба все – ресторан , меню , куди і коли подавати автомобілі , з ким зрештою посадити глуху тітоньку Зінаїду Василівну і люблячого помахати кулаками дядечка Веніаміна Борисовича . А ще залишаються такі ” незначні ” питання, як пошук хорошого фотографа , перукаря , сукні мрії … Так, після розрулювання всіх цих організаційних питань впору вже нареченій , а не нареченому забувати свій паспорт будинку.
подруги заздрять

Що є, то є. Наш столик на деякий час поринув у глибоку задуму . Взагалі , що в цій Каринка такого? Ноги так собі , груди маленькі , попа на любителя , манікюр хіба що перед весіллям і зробить . А ми ? Чим ми-то гірше ? Вон Галка – красива , ефектна , доглянута , розумна , не дарма її вже до начальника відділу підвищили , так адже другий рік вже чекає від свого Льоші пропозиції руки і серця. Рік як живуть разом , і все ніяк . А Карина , ця мишка сіра , раз -два – і в загс . Де , питається , справедливість?

А насправді : Завидовать тут , якщо придивитися , нічому. У ту пору , коли ми , вільні дівчата , маємо можливість , нікого не питаючи , зірватися дня на три в Мілан на шопінг , стрибнути з парашутом або протанцювати до ранку в нічному клубі , наші заміжні подруги багатьох наших можливостей вже позбавлені. Візьмемо хоча б відсутню Дашу. Раніше вона б нізащо не пропустила наші п’ятничні посиденьки , а тепер відразу після роботи біжить додому вечерю чоловікові готувати. Він у неї вчорашнє не їсть. Рабиня кухні , та й тільки . Але зате статус заміжньої жінки.

Статус заміжньої жінки

Давайте дивитися правді в очі: навіть найзапекліші феміністки в глибині душі відчувають почуття заздрості, бачачи щасливих молодят . Напевно , десь в крові у нас жевріє , як первісна програма виживання , вікове прагнення влаштувати своє життя за допомогою шлюбу . Раз вийшла заміж , значить, ти затребувана. Як би ти не була успішна в кар’єрі , а все одно відсутності чоловіка в очах оточуючих читається як знак якоїсь неповноцінності. І ставлення до тебе коливається від жалісливих зітхань мами і бабусі : “Ніяк вона своє життя не влаштує ” до ” Це все від відсутності сексу” підлеглих.

А насправді : Дійсно, протягом довгих століть єдиним способом дівочої самореалізації вважалося заміжжя . Просто тому , що іншого сенсу життя у жінок не було. Дівчата минулих століть не могли самі себе забезпечити і переходили під батьківської опіки під опіку чоловіка. Вони ставали додатковими руками в селянському господарстві або дорогим чоловічим аксесуаром , блискучим діамантами , але суть залишалася тією ж. Мабуть , більшість із нас , не особливо замислюючись , прямо зараз з легкістю знайдуть п’ять причин , чому ми можемо вважати себе успішними і без цих цінностей . Нам з подругами згадалися ще й слова незабутньої Скарлетт О’Хара з «Віднесених вітром “: ” Це задоволення для чоловіків , а жінці заміжжя приносить лише безкоштовну їжу , прорву роботи та ще необхідність миритися з чоловічими примхами . Ну і, звичайно , по дитині на рік ” .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>