Головна / Краса / Здоров'я / Які є методи лікування епілепсії

Які є методи лікування епілепсії

Епілепсія – важке захворювання, що супроводжується періодичними нападами . Характеризується раптовими судомами , розладом свідомості і, нерідко , особистісними змінами .

Хвороба епілепсія визнається найпоширенішою серед неврологічних захворювань , на планеті одна людина зі ста страждає нею . Такий розлад пов’язано з підвищеною активністю нервових клітин. У результаті такої активності в головному мозку відбуваються сильні розряди ( спалаху) , що і призводить до тимчасових порушень свідомості , пам’яті , рухових функцій , відчуттів і самоконтролю.

Симптоми епілепсії

Рідкісний людина не знає ознаки епілепсії. Ця хвороба пізнавана у своєму прояві. Насамперед, це судомний припадок. При такому нападі хворий видає гучний крик , може залишатися у свідомості чи втрачає його , з рота йде піна , він звивається і корчиться в судомах. Через деякий час (3-4 хвилини) напад стихає. Падіння , потрібно відзначити , відбувається не завжди , так як тонус м’язів може і не порушуватися , проте наголошується втрата контролю над своїми діями , вегетативні розлади , психічні порушення. Після такого припадку хворий зазвичай впадає в глибокий сон , після якого може мало згадати про подію.

Існують вогнищеві та генералізовані напади . Ознаки епілепсії при вогнищевих нападах :

 • Судоми або оніміння в кінцівках
 • Слухові , нюхові або зорові галюцинації
 • Зберігається свідомість , хворий описує все, що відчуває

Найбільш складним і страшним для самого хворого та оточуючих є генералізовані напади , ознаки епілепсії при цих нападах такі :

 • Несамовитий крик перед початком нападу
 • Втрата свідомості
 • Нетривала зупинка дихання
 • Напруга всіх м’язів , часто хворий прикушує мову
 • Почергове стискування і розслаблення м’язів
 • Мимовільне сечовипускання

Наприкінці такого нападу хворий відчуває головний біль , нічого не пам’ятає , відзначається загальна слабкість і сонливість.

Діагностика епілепсії

Зазвичай захворювання епілепсія проявляється вже в ранньому віці , однак перші напади можуть бути і пізніше. Діагностика епілепсії включає в себе докладне з’ясування обставин життя хворого , його наявні діагнози , психологічний стан , можлива схильність до хвороби . Лікар просить пацієнта докладно описати всі відчуття при припадку , що саме відбувається з даними людиною. Обов’язковою буде обстеження у невролога , електроенцефалографія , томографія мозку. Вивчається загальний стан організму.

Лікування епілепсії

Методи лікування епілепсії комплексні як і при багатьох інших захворюваннях , наприклад, лікування остеохондрозу теж увазі комплексний підхід . Хворого госпіталізують в неврологічні лікарні або відділення , в окремих випадках – у психіатричні лікарні ( якщо хворий здійснює небезпечні вчинки або у нього відзначаються маячні нав’язливі стани).

У наш час хвороба епілепсія лікується , хвора людина може спокійно вести звичайний спосіб життя. Зазвичай застосовується цілий комплекс препаратів: протисудомні , психотропні препарати , нейротропні засоби, що пригнічують надмірну активність нервових клітин. Крім того , використовуються фізіотерапевтичні методи (у тому числі метод Войта ) , остеопатіческой лікування. Важливим у лікуванні є дієта , а також нормалізація розпорядку дня і способу життя.

Застосовуються й хірургічні способи лікування епілепсії. Вона полягає у виявленні і знищенні певних ділянок в корі мозку , де відбувається збудливість нейронів. Після такої операції призначається довгий медикаментозне лікування. Зазвичай , після таких маніпуляцій , напади більше не турбують хворого.

Хвороба епілепсія небезпечна ускладненнями. Таке трапляється , якщо напад затягується на 30 і більше хвилин або слід один припадок за іншим. Після різкої відміни препаратів також можуть виникати ускладнення. У таких хворих може відбутися порушення дихання , зупинка серця , асфіксія блювотними масами або пневмонія. У важких випадках розвивається кома і може наступити смерть. Важливо своєчасно звертатися за допомогою до лікаря і проходити лікування .

Широко застосовується народне лікування епілепсії. Ось деякі поради :

 • Дягель лікарський ( 3 частини) , Іван – чай ( 2 частини) , зюзник лікарський ( 2 частини) , пустирник ( 1 частина). Взяти 2 ст. ложки такої суміші , залити її 0,5 окропу. Настоювати протягом години в термосі. Пити по 2 ложки кожного разу перед їжею, за 30 хв . Курс – 3 тижні.
 • Полин і плакун . Столову ложку коренів полину спочатку варимо в підлогу літрі води , 10 хвилин. Потім до неї додаємо ложку столову Плакун (квітки) . Настояти протягом години. Приймати до їди 3-4 рази на добу.
 • Сік вероніки лікарської. Приймають вранці , змішавши 1 ст. ложку соку з медом. Такий засіб запобігає судоми і заспокоює нерви.

Пам’ятайте , що народне лікування епілепсії підходить не всім , узгодьте свої дії з лікарем.

Зверніться до епілептології !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>