Головна / Відносини / Як правильно просити про допомогу

Як правильно просити про допомогу

Ми все рідше і рідше звертаємося по допомогу – не те з помилкового сорому , не те зі страху здатися слабкими. Чи важко вам попросити про допомогу ? І як правильно це робити ?

Девіз сучасної жінки – самостійність. Ми майже забули про те , що допомога і підтримка зближують людей , дають їм можливість рости і змінюватися в кращий бік . Ми боїмося просити з різних причин – з ввічливості , боячись потривожити своїм проханням когось ще , зі страху бути відкинутим або осміяним , з помилкового почуття власної значущості та всемогутності.

У самостійності немає нічого поганого , от тільки бувають ситуації , коли про допомогу просити можна і потрібно. Визнати , що нам потрібна допомога – це вже півсправи. А другий важливий крок – правильно попросити .

SOS! Як просити про допомогу ?

1.Можливість відмови. Просіть про допомогу так , щоб у людини була можливість відмовити . Не варто починати прохання з наказу « Зроби так » , « Потрібно це ». Не переживайте через передбачуваного відмови , а також не влаштовуйте істерик , почувши його . Прийміть його спокійно , ваш знайомий напевно це оцінить , коли наступного разу ви його про щось попросите. Бізнесмен Ігор Вагін описує одного американського підприємця , який так учив своїх підлеглих: «Не бійтеся збирати відмови. Доб’ється успіху лише той , хто , незважаючи на відмови , продовжує робити свої пропозиції».

2 . Чітко і ясно. Є така російська приказка : «Чого хочеш , того і просиш ». Зробіть так , щоб і партнер зрозумів , для чого вам це потрібно і що саме йому потрібно зробити. Зацікавте людини , щоб йому було цікаво вам допомагати. Можете ненав’язливо запропонувати у відповідь свою допомогу. Ви звертали увагу , що на будь-якому форумі є розділ , де люди пропонують свою допомогу і у відповідь просять ? Хтось з радістю перекладе для вас дві сторінки іспанського тексту , ви в свою чергу можете поділитися рецептом вашого коронного блюда. Конкретизуйте , яка саме допомога потрібна – рада , дружня участь , матеріальна допомога. І завжди пам’ятайте: те , про що ви просите , потрібно в першу чергу вам . Якщо ви просите підвищення на роботі , підкріпите своє прохання фактами , розкажіть про свої успіхи . Цифри , факти – саме на це буде спиратися начальник , розглядаючи ваше прохання про підвищення , а не на те , що вашій дитині потрібен ще один репетитор .

3 . До кого звернутися ? Просячи про допомогу , правильно вибирайте людини , до якого звертаєтеся . І не бійтеся почути «ні». Чим більше людей ви попросите , тим більше шансів допомогу отримати .

4 . Подяка . Обов’язково подякуйте людини , навіть якщо він не надав вам допомогу. Він приділив вам час , подумав , чим зможе допомогти . І наступного разу , можливо , допоможе вам. Якщо вам надали допомогу , підкресліть , як важлива і цінна для вас допомога і підтримка .

5 . Запропонуйте допомогу. Частіше самі пропонуйте допомогу ! «Можу я чим-небудь вам допомогти ? » – Проста фраза , а ви зробите добру справу.

Чому ми перестаємо просити?

Коментар психолога:

« Просити про допомогу однаково складно і чоловікам , і жінкам , існує страх бути осміяним , відкинутим , незрозумілим. У дитинстві батьківські установки можуть зміцнити або послабити подібні страхи. Наприклад , якщо дитина бачить , як його мама все робить сама , не просячи про допомогу батька , він може почати сприймати цю модель поведінки як прийнятну , і йому в майбутньому буде складніше просити про допомогу. Також негативно можуть позначитися такі фрази батьків : “Ти ж можеш зробити це сама , навіщо мене відволікати ? ” , ” Розберися сама , ти вже доросла” , ” Навчися бути самостійною! “.

Діти , батьки яких намагалися ” прочитати думки ” дитину і зробити для нього все , навіть без його прохання , в майбутньому можуть зіткнутися з тим , що далеко не всі люди будуть передбачати його бажання і потреби .

Таким дітям може бути складно просити про допомогу , вони вважатимуть , що світ сам повинен зробити для них все , чого вони хочуть.

Часто ми боїмося просити про допомогу через страх бути відкинутими , тим самим виявитися слабкими , але в цьому є зміщення понять ” сила – слабкість ” . Хто є слабким ? Той , хто набрався мужності , щоб розповісти про свою проблему і попросити допомоги , або той, хто відкинув прохача ? Люди із заниженою самооцінкою схильні рідше просити про допомогу , так як спочатку націлені на те , що їм відмовлять , нібито унаслідок того , що вони дурніші , гірше , безглуздіше . Але просити про допомогу – не означає принижувати себе і показувати свою неспроможність. Просити не соромно і не погано , в цьому виражається довіру до близьких людей , адже , якщо ми вважаємо , що всі проблеми ми зможемо вирішити самі і навіть найближчі люди нам не помічники , то чи так вже сильно ми їм довіряємо ?

Ми маємо право попросити про допомогу , а інша людина так само має право відмовити нам . Про це теж важливо пам’ятати. Якщо приймати своє право і право іншої людини , то просити буде легше.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>