Головна / Відносини / ВІДНОСИНИ З розлученим чоловіком: ЯК БУДУВАТИ

ВІДНОСИНИ З розлученим чоловіком: ЯК БУДУВАТИ

«Бути в горі і радості …» – таку фразу один одному обіцяють молодята. Але часто буває , що свої обіцянки складно стримати в силу певних обставин , а розлучення – це найкраще, що може врятувати кожного з пари . Але як будувати відносини з розведеним чоловіком ?

Звичайно , розлучений чоловік вже має певний досвід в сімейному житті , він вже спробував на собі всі «принади » спільного проживання та побуту , відчув перші батьківство (або ще не встиг це зробити) , у нього вже склалася певна система і картинка того , якою має бути подружнє життя або якою він її представляє. Цей досвід , природно , він нікуди не викине . Відносини з розведеним чоловіком , безумовно , відрізняються від відносин з тим , хто ще не був одружений. Це досить делікатне і болюче питання . Тому редакції sunny7 в цьому допомогла розібратися психолог- експерт Олена Кривошти .

Відносини з розведеним чоловіком : як будувати

Все-таки є відмінності між чоловіком , який не перебував у шлюбі і розведеним . Які проблеми можуть бути у відносинах з розведеним чоловіком ?

Різниця дійсно є і суттєва , але сказати що завжди це негативний досвід зовсім не можна. Не треба забувати , що будь-який чоловік , перш за все індивідуальність і тому узагальнення не завжди об’єктивні.

Проте , спробуємо відповісти на запитання. Якщо говорити про ніколи неодружених і не перебували у цивільному шлюбі чоловіків , то вони іноді викликають побоювання , так як постає питання чому, наприклад до 36 років він не в парі. Такі чоловіки мають туманне уявлення про шлюбних відносинах і іноді настільки звикли бути одні , що зміни в їхньому житті не завжди сприймаються легко і позитивно. Розлучений чоловік має досвід шлюбних відносин і тоді постає питання , чому пара розпалася ? Це важливі питання , тому що вони дають уявлення нам про те , чого слід уникати в стосунках або заздалегідь обговорити . Часто розлучений чоловік має дітей від першого шлюбу і тоді його супутниці доведеться змиритися з тим , що іноді він буде належати цим дітям і піклуватися про них фінансово і психологічно надавати їм підтримку . Також може бути присутнім « порівняльний елемент» , коли чоловік , який має досвід шлюбних відносин , буде порівнювати свою першу дружину з другої і добре , якщо комплімент буде в бік нової супутниці , таким чином , вона буде відчувати себе більш успішною , ніж інша жінка до неї . А якщо він буде порівнювати в інший бік , то це завжди буде сприяти накопиченню образ і розчарувань . Маючи спільних дітей від першого шлюбу , чоловік буде періодично спілкуватися зі своєю першою дружиною і це теж може викликати дискомфорт і роздратування. Так само варто згадати і тих чоловіків , які зуміли побудувати відносини так , що дружина не відчуває наявності його першої сім’ї або дуже рідко відчуває дискомфорт в цьому відношенні. Статистика говорить про те , що шлюби укладені повторно , як правило , успішніше перших , можливо тому , що робляться висновки і помилки минулих відносин дають можливість правильно зорієнтуватися в нових .

Є способи відучити такого чоловіка не приносити «валіза » непотрібних речей у нові стосунки?

Для того щоб відпустити минуле , то чоловікові , який розлучився , необхідно все ж таки якийсь час про нього говорити . Якщо у чоловіка буде потреба згадувати свої перші стосунки можна порадити йому психолога , так як супутницю може дратувати обговорення таких питань. З іншого боку такі розмови саме жінці дають інформацію про те , як вести себе не варто і таким чином вона зможе попередити небажані конфлікти. Та й жінки цікаві за своєю натурою , і тому вони , як правило, не заперечують, якщо якийсь проміжок часу іноді спливають історії про минуле шлюбі. Звичайно , з часом вона втомиться від цих історій і може обурюватися тим , що це їй набридло. І тоді постає питання про те , щоб повністю переключити його увагу на сьогодення, там , де є він і вона. Тобто важливо створити і затишок будинку і атмосферу , яка буде комфортною. Так само важливо не занурюватися в побутову сферу: покупки пральних машин , холодильників , телевізорів та інше. Краще заповнити свої відносини чимось більш важливим і значущим як для нього , так і для неї . Наприклад , подорожі , де буде переживатися досвід спільного відпочинку , якісний секс , грайливість і , звичайно ж , оцінка . Чоловік, якого цінують , кажуть йому , як він важливий , відчуває себе затребуваним. Важливо знаходити причини їм пишатися , так він буде більш близький до другої дружині і поступово первісний шлюб залишиться в минулому.

Його « минуле» не стане перешкодою до створення нових відносин з розведеним чоловіком ?

Боятися відносин в принципі не варто , чоловік , який був одружений , здатний зробити свою супутницю щасливою. Думаю , наявність минулого шлюбу не означає що він проблемний чоловік, тому ярлики іноді дуже шкодять . Минуле буде мати вагу в тому випадку , якщо відносини з новою подружжя не ладяться , і якщо він буде бачити в поведінці своєї супутниці , наприклад в істериках , скандалах повторення минулого досвіду. Це може стимулювати його на розрив відносин . Тому вирішення цього питання в компетенції двох людей , тих які перебувають у шлюбі і готові будувати свої відносини по новому, без оглядки на минуле.

Відносини з розведеним чоловіком : як будувати

Як не конфліктувати з першою дружиною розведеного чоловіка ?

Це питання залежить не тільки від нової супутниці і дружина , але і від першої дружини. Важливо , за яких умов був розірваний первісний шлюб . Якщо чоловік пішов до іншої , то говорити про перемир’я не доводиться. Як правило , це образи , ненависть і бажання нашкодити відносинам . Тому можна бажати не конфліктувати з нею , але в силу її поведінки це стає неможливим. Якщо ж шлюб був розірваний за взаємною згодою , то можливо заради дітей вони зможуть залишитися «друзями», таке рідко , але трапляється. У даному випадку дружина першого шлюбу за спиною може критикувати і висміювати його нову дружину , але це не доставляє родині дискомфорту. Є ще варіант , коли зв’язки повністю перериваються . Але навіть у цьому випадку в думках приходять спогади про перший шлюб , особливо коли дружина поводиться як жінка в попередньому шлюбі. Тому важливо наповнення сім’ї як духовне , так і матеріальне. Можна сказати , що нові шлюбні відносини все ж таки більшою мірою успішно складаються завдяки зусиллям обох членів сім’ї , і якщо вони допускають вплив минулого шлюбу на їх відносини , то звинувачувати в цьому лише чоловіка буде неправильно .

Від минуле позбутися неможливо , хіба що втратити пам’ять ( не дай Бог) . Дуже важливо не приносити в нове життя валізу непотрібних речей з минулого: нескінченні з’ясування стосунків з колишньою дружиною , образи , злість і ненависть. Вона ще нікому не приносила задоволення , а тільки руйнувала все на своєму шляху.

Звичайно , в один прекрасний день прокинутися з новим відчуттям , що все пройшло – це неможливо. Але можна і потрібно працювати над цим. Щоб побудувати міцні відносини з розведеним чоловіком і надалі пов’язати з ним життя , то буде потрібно увагу і підтримка жінки. Для кожного чоловіка стосунки з новою жінкою – це як новий ковток свіжого повітря. Кожен у житті може відступитися , як говориться: перший млинець грудкою. Ця приказка діє і в реальному житті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>