Головна / Календар / Вальпургієва ніч – коли буде, дата свята в 2014 і 2015

Вальпургієва ніч – коли буде, дата свята в 2014 і 2015

Вальпургієва ніч – коли буде, дата свята в 2014 і 2015

Вальпургієва ніч – коли буде в 2014 і 2015 рік:

Вальпургієва ніч буває щороку в ніч з 30 квітня на 1 травня .
У 2014 році дата свята – 30 квітня 2014 , з нічним переходом на 1 травня 2014 .
У 2015 році дата свята – 30 квітня 2015 , з нічним переходом на 1 травня 2015 .
У багатьох країнах Європи цей день вважається святом настання весни , саме ж назву “Вальпургієва ніч” (по-німецьки “Walpurgisnacht”) походить від імені святої Вальпурги, англійської черниці, канонізованої в Німеччині. Її поминають 1 травня.
Варто відзначити, що європейські народи досить пізно зустрічають весну. Адже, наприклад, в Україні календарна весна наступає на два місяці раніше, а реальна – на місяць, ніж буває Вальпургієва ніч.
Хоча, і в РФ щорічно 1 травня відзначають весняне свято . Називається він -  Свято Весни і Праці , є офіційним держ. святом і неробочим днем, але, звичайно ж, жодним чином не пов’язаний з нечистою силою і Вальпургієвої ночі.

Опис свята:

Повір’я у відьом і чаклунів склалося через обрядів язичників. У цю ніч проводять ритуали вигнання відьом: спалюють солом’яне опудало, в церкві дзвонять у дзвони, а вдома обходять з факелами . Вважається, що в цю ніч відьми влаштовують збіговиська з дикими танцями і бенкетом. Головним сидить сам сатана, перед яким схиляються відьми.
У різних країнах ця ніч має свою назву – Ведьмин багаття, Ніч відьом та інші.
Опис Вальпургієвої ночі присутня в багатьох літературних і музичних творах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>