Головна / Краса / Здоров'я / Тренування на велотренажері

Тренування на велотренажері

Тренування на велотренажері

Велотренажер – популярне і досить доступний засіб для того , щоб звільнитися від зайвих кілограмів і оздоровитися.

Але буває таке , що людина начебто займається , а результат досягається повільно, і запал пропадає. У чому ж справа? Швидше за все , справа в тому , що неправильно проводяться тренування .

Здавалося б, які ще правила можуть бути для тренувань на велотренажері ? .. Ну , звичайно , це не якийсь звід « обязаловок » , а рекомендації , спрямовані на підвищення ефективності занять , а також поради , засновані на старих – добрих шкільних заняттях з фізкультурі.

Користь велотренажера

Для початку давайте розберемося , що собою являють заняття на велотренажері . Це аеробне навантаження і опрацювання м’язів всієї нижньої частини тіла.

Під час заняття на велотренажері активно працюють легені і серце , за рахунок чого кров збагачується киснем ; в цей же час разом з потом наш організм покидають токсини, і відбувається оновлення організму. Поліпшуються обмінні процеси , краще функціонують всі внутрішні органи і нервова система (до речі , стрес на велотренажері знімати просто відмінно) , а також після занять стабільно гарний настрій. Та й як воно може бути поганим , якщо Ви усвідомлюєте , що тільки що Ваші м’язи стали ще трохи міцніше , а зайвої ваги – ще трохи менше .

Але як зробити так , щоб все було саме так і щоб заняття викликали задоволення , і не оберталися непередбаченими сюрпризами ?

Який повинен бути пульс при тренуваннях?

Найважливіше при будь-яких кардіо тренуваннях – це стежити за частотою свого пульсу . Відштовхуватися потрібно від максимальної частоти пульсу , яку легко можна розрахувати за формулою « 220 – Ваш вік ». Отримане число є максимальною частотою пульсу для Вашої вікової групи.

Цільова зона пульсу

Залежно від того , які цілі Ви ставите при тренуваннях , Ви повинні вирахувати свою ефективну ( цільову ) зону пульсу , і триматися в її рамках протягом тренування. Таких зони існує три:

  • терапевтична – 50 % -65 % від максимального значення ;
  • «низька» – 65 % -75 % від максимального значення , вона найбільше підходить для спалювання калорій ;
  • «середня» зона – 75 % -85 % , в цій зоні здійснюються тренування на витривалість , а жирів спалюється вже менше.

Більш високі навантаження використовуються тільки спортсменами. Звичайно ж , дані значення – лише рекомендації , і нічого страшного не станеться , якщо трохи зрушити рамки , але перевищувати 85 % від максимальної частоти пульсу не рекомендується – можуть бути перевантаження.

Отже, Ви вибираєте свою цільову зону пульсу (у разі схуднення – це 65 % -75 % від максимального значення) і на протязі тренування намагаєтеся переважно залишатися в її рамках.

Як правильно тренуватися на велотренажері

Тренування на велотренажері 2Для того , щоб тренування приносила лише користь , а не дискомфортні відчуття , потрібно , щоб тіло під час заняття знаходилося в потрібному положенні.

Положення тіла

Якщо під час їзди на велосипеді спина спортсмена знаходиться в зігнутому положенні , і при цьому працює , то під час занять на велотренажері спина не включається в роботу , і тому повинна бути прямою – як під час сидіння на стільці. У такому випадку Ви уникнете непотрібного навантаження на спину.

Під час тренування на велотренажері не обов’язково триматися за ручки велотренажера . Але якщо Ви любите тренуватися на високих швидкостях і повністю «йти» в тренування , то це може бути корисно.

Якщо велотренажер має регулювання сидіння , то обов’язково відрегулюйте його під свій зріст , щоб Вам було цілком зручно крутити педалі.

Зручний одяг

При заняттях на велотренажері необхідно дотримуватися елементарних правил , які забезпечують комфорт і безпеку під час тренування – одягати зручний одяг , бажано з натуральних дихаючих матеріалів , без бовтаються шнурків і кінців , і зручну спортивне взуття з неслизькою підошвою – кросівки або кеди.

Заминка і розминка

Перед тренуванням завжди повинна бути розминка , яка приведе організм в стан « бойової готовності» . Саме тренування повинна починатися з невеликого навантаження , і закінчуватися так само , так званої заминкою , яка дозволить серцю поступово сповільнити роботу. Серце – крихкий орган , і не потрібно зайвий раз його «смикати».
дихання

Обов’язково дихайте носом – це необхідна умова будь-якого тренування – і контролюйте дихання , намагаючись не збивати його темп .

Харчування і водний баланс

Не забувайте заповнювати свій водний баланс – пляшечка води повинна бути завжди поруч , під рукою. Пийте воду потроху , невеликими ковтками , попередньо прополоскати рот .

Для того , щоб займатися було комфортно , необхідно , щоб тренування проходило не менше години опісля після прийому їжі , щоб не заважала тяжкість в шлунку. Протягом години після тренування відкривається « вуглеводне вікно» , яке дозволяє безкарно заповнювати енергію фруктами , йогуртом йди навіть шматочком шоколаду. Але якщо Ви прагнете схуднути , то цей час краще перечекати , і перекусити вже пізніше.
довжина тренування

Правильно розраховуйте довжину тренування – вона повинна відповідати Вашим цілям. При схудненні можна займатися в зоні жіросжіганія від 40 хвилин при пульсі 70 % від максимального , а при тренуванні на витривалість Ви просто стільки не витримаєте.Тренування на велотренажері

Ведемо щоденник тренувань на велотренажері

Якщо Ви всерйоз взялися за самовдосконалення , то Вам варто почати вести щоденник , в який Ви зможете записувати свої досягнення і цілі – це буде Вас додатково мотивувати і допоможе скласти оптимальну програму тренувань.

Тренуйтеся правильно , тренуйтеся із задоволенням і насолоджуйтеся результатом!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>