Головна / Різне / Так що таке САТАНІЗМ ?

Так що таке САТАНІЗМ ?

«Як що ? – Запитаєте ви , – Ну , звичайно , в першу чергу це релігія ! І … »

Можете не продовжувати. Тому що ви вже помиляєтеся. Здивовані?

Звичайно , адже напевно ви багато разів у своєму житті чули про Сатанізм , про сатаністів , їх оргіях , про «Чорних месах » та інших кривавих ритуалах во славу Сатани. Ви не раз на власні очі натикалися в газетах на статті , де дуже детально описувалося , як чергова секта Сатаністів в черговий раз розгромила чергове кладовище , підпалила церкву і заодно принесла в жертву всіх проживаючих в окрузі незайманих ( попередньо згвалтувавши їх ) і нехрещених немовлят … Гм . . немає, і хрещених теж ( чого ці нелюди – сатанюгі розбиратися будуть чи що?) та й в історії не мало фактів нагромадилось . Скільки їх інквізиція попалили в свій час. Ну , частина – то звичайно , може і не заслужено постраждала , але ж диму без вогню не буває! Значить , були й ті , хто дійсно поклонявся Сатані .

Ви праві . Були . І є і будуть ті , хто поклонялися Сатані . Але хто Вам сказав , що це Сатаністи ? Вони так себе називають ? … А якщо я вам скажу , що я – бог або , що ви повинні мені пару тисяч доларів , ви мені теж повірите ? Чомусь я в цьому дуже сумніваюся …

Так що ж все-таки таке САТАНИЗМ насправді?

Так що таке САТАНІЗМУ першу чергу це світогляд , філософія . Сатанізм , на відміну від релігії не має на увазі віри. Сатаністи не вірять в бога ( богів) . Як б не здалося вам це дивним , але дуже багато Сатаністи , ( загалом- то практично всі ) є атеїстами . І повірте мені , одне іншому ні скільки не заважає і не суперечить. Сатаністи не вірять навіть в існування Сатани. Біблійного Сатани. Ну і вже ні про яке поклоніння сатані (або комусь іншому ) взагалі не може бути й мови. Сатаніст ні кому не поклоняється . Залишимо поклоніння Сатані дьяволопоклонніков (про це трохи пізніше). Кожен Сатанист уявляє собі Сатану по своєму, не орієнтуючись на чиї б то не було уявлення. Але при цьому всіх їх об’єднує одне: Сатана для сатаністів не є особистістю. Як особистість Сатана не існує. Сатана є АРХЕТИП , сукупність певних рис . Однією з основних і найбільш загальних рис є зміна , розвиток , прагнення до самовдосконалення , до індивідуальності . Прагнення бути Особистістю . Розумною особистістю.

Що не схоже на сатаністи ? І все ж це так . Я продовжу …

У Сатанізм немає єдиного канону , якому слідували б все Сатаністи . Кожен Сатанист вибирає для себе свій життєвий шлях , свій спосіб життя. Але ніколи і нічого Сатанист зробить тільки по тому , що так ПРИЙНЯТО десь і кимось. Він не буде підпалювати кладовищі тільки по тому , що ВВАЖАЄТЬСЯ , що він ПОВИНЕН це робити. Він не буде комусь допомагати тільки по тому , що суспільство вважає , що він ПОВИНЕН це робити. Сатаніст взагалі нікому і нічого не винен. Усі вчинки , дії ( свої і чужі) Сатанист розглядає тільки з однієї позиції : А які результати це дасть? Наскільки для нього це корисно ? На скільки це РОЗУМНО ? Для сатаністів все визначаться мірою розуму і користі. А всі інші критерії (у тому числі і всілякі загальноприйняті норми і моралі) для нього несуттєві , тому досить часто Сатаністи йдуть врозріз із загальноприйнятою поведінкою і викликають невдоволення у оточуючих , для яких відхилення від загальноприйнятих стандартів неприпустимо і чиє життя будується на бездумному проходженні традиціям ( а таких в суспільстві більшість) .

Далеко не кожен зможе бути сатаністів. І багато збиваються з цього шляху. Когось затягує у вир « битовуху » і він забуває про себе , стаючи частиною сірої маси . Хтось не витримує труднощів цього шляху , на якому постійно доводиться боротися за себе , за право бути Особистістю (багатьом в суспільстві це не до вподоби , не люблять у нас тих хто висовується ) . Тому Сатаністів ніколи не буде багато. Сатанізм – філософія індивідуальностей.

У багатьох Сатана ( а , отже , і Сатанізм в цілому, і Сатаністи зокрема) асоціюється з поняттям зла. А що думають з цього приводу Сатаністи ? Та, власне нічого . Для них не існує понять «добро » і « зло». Що цілком розумно. Ну подумайте самі , що є « зло» ? Вбити людину – це зло? «Так» – погодьтеся Ви . А розстріляти злочинця ? …. Побити людину ? … А якщо Ви тим самим врятуєте собі життя? … « Зло » , як Ви самі бачите , поняття суто суб’єктивне і ситуативне . Тому Сатаністи вважають , що і в даному випадку розумніше говорити не про «добро » і « зло » , а про «користь » і « шкоду ».

Дуже часто вважають , що Сатанізм – це вивернутое християнство або протиставлення християнству. Але це не так. По-перше , як я вже сказала Сатаністи , в основному , не вірять в бога , а протиставляти себе абстрактному поняттю , що не має під собою ні якої основи просто нерозумно , що як Ви розумієте , не в’яжеться з принципом розумності . По-друге , протиставлення себе кому б то не було , означало б деякі обмеження нав’язані ззовні і орієнтацію на когось, що для сатаністів не прийнятне . Сатаніст у своїх діях орієнтується тільки на себе і свої власні принципи .
Дехто, можливо , чув про « Сатанинської Біблії » ЛаВея . Вони напевно зараз обурюються , адже ЛаВей чітко виділив заповіді Сатанізму . Значить є все-таки якісь обмеження , норми того , як правильно бути сатаністи і всі волання Сатаністів про свободу особистості чистий фарс ? Ні. Відповідь невірний . Невірний з двох причин. По-перше , всі заповіді перераховані Леве носять не забороняє , а дозволяючий характер. « Сатана надає …» , тобто дає право . Але не нав’язує . Ти можеш так чинити , якщо захочеш , а якщо ні , то ніхто не може змусити тебе робити це. Вибір за тобою . А по-друге , жоден Сатанист не належить до « Сатанинської Біблії » як до священної книзі . « Сатанинська Біблія» – це , так би мовити азбука Сатанізму . Де з чим з неї Сатаністи можуть і взагалі не погоджуватися. Жоден Сатанист не сприймає написане в ній як догму , як постулат , які необхідно дотримувати.

Дуже багато уваги завжди уделяются чомусь оргій Сатаністів і в першу чергу сексуальним оргій (мабуть у кого , що болить .. :-) . У чомусь вони звичайно мають рацію. Сатаністи дійсно прихильники вільного кохання. АЛЕ: Свобода – це в першу чергу ВИБІР . А значить : кожен Сатанист сам вибирає те , що йому потрібно. Якщо Сатанист захоче , то він буде спати з ким завгодно , де завгодно , скільки завгодно і зі скількома завгодно. Він може дотримуватися будь-якої сексуальної орієнтації . Але , якщо Сатанист вважатиме для себе необхідним і прийнятним зберігати вірність одній людині в перебігу всього життя або взагалі відмовитися від сексу , то це теж нікого не буде хвилювати і сатаністи він від цього бути не перестане . Знову ж , Сатаністи не сприймають для себе таке поняття як ревнощі . Що є ревнощі ? Грубо , ця заява прав на людину як на власність. «Ти мій і як ти посмів з нею спати (або навіть просто зустрічатися ) ». Але людина – не може бути власністю . Сатаніст вільний сам і поважає свободу інших . Так чому він повинен її обмежувати ? Ти можеш любити одного , якщо тобі хочеться , але не забороняй іншим любити тих , кого ІМ хочеться. Ось такі вони ці Сатаністи збоченці .. :-)

Багато Сатаністи (майже всі ) вивчають і практикують магію. О ні , не потрібно робити круглі очі , не потрібно єхидно посміхатися . Ніхто не кидається вогняними кулями , які не жбурляє блискавки і не перетворює людей на жаб. Реальна магія це трохи не те , про що ви читали в казках. Її можна розділити на Малу і Велику магію. Мала магія , якою володіють практично всі Сатаністи , по суті , зводиться до практичної психології , хоча і не обмежується їй . Велика магія – це те , що називають окультними науками . Це менш поширене , так як до цього треба ще й здатності мати … Тут немає якихось стандартних ритуалів (хоча деякі закономірності все ж непогано було б дотримуватися ) , все в руках сатаністів. Головне творчий підхід .

« Якщо все не так вже й страшно , то звідки беруться ці страшні чутки ? » – Запитаєте ви .
Джерел подібного спотворення образу сатаністи вистачає . По-перше – це церква . Споконвіку сатаністи ( шанувальниками , служителями Сатани ) оголошувалися всі, хто неугодний з якихось причин церкви. З одного боку , це дозволяло позбутися від неугодних , з іншого – тримати в страху , а отже і в підпорядкуванні , інших. Ну , яка мати не піде хрестити свою дитину , знаючи , що Сатаністи приносять у жертву саме нехрещених немовлят ? По-друге , подібна репутація Сатаністів створювалася ще і тими , хто називає себе сатаністами , але при цьому не є такими . Таких безліч (набагато більше , ніж самих Сатаністів ) .

Ось найпоширеніші з них:

Перевернуті християни ( або дьяволопоклонники ) . Ці « сатаністи » сприймають Сатану по всіх біблійними канонами . По суті він і є все тими ж християнами , але підтримують , так би мовити , інший бік. Вони цілком пов’язані усіма християнським догмами (правда вивернутими на виворіт ) . Вони саме поклонялися Сатані , Дияволу , точно також , як самі християни поклоняються своєму богу .

Металлеров . Даний тип не – Сатаністів сприймають Сатану всього лише як частина власного іміджу , стилю. Вони насправді слабо уявляють собі , що є Сатанізм , їх власне уявлення про Сатанізм найчастіше засноване на чутках , обривках інформації. На їх думку , для того , щоб бути сатаністи досить слухати важку музику . Вони беру від Сатанізму тільки одну його сторону – руйнування , залишаючи осторонь створення нового , творіння .

Лавеісти . Для них книги ЛаВея священні. Вони носяться з ними не гірше , ніж християни з їх біблією . Вони строго слідують заповідям і канонам. Вони практично поклоняються ЛаВею . Мислення християнське , тільки догми інші .

І просто ті , кому хочеться випендритися . Сатаністами вони не є. Їм взагалі все одно як називатися : сьогодні хіпі , завтра панки , після завтра вони будуть кричати , що вони Сатаністи , а наступного дня підуть хреститися .
Але на очах у громадськості , у репортерів і т.д. завжди виявляються саме ці не самі – Сатаністи з усім їх збоченим розумінням Сатанізму , оскільки по-перше вони дуже голосно кричать про себе , а по-друге на сатаністи сенсації не зробиш , скандалу не влаштуєш : ні тобі кривавих жертвоприношень , ні диких оргій по серед червоній Площі – ну не показувати ж сатаністи схилився над черговою книгою або спокійно питущого пиво у вузькому колі друзів. Саме тому ми й читаємо статті в газетах про страшних « сатаністів » , кои ними насправді і не є. А розбиратися хто є хто ніхто не буде. Кому це треба? Та й навіщо ? Треба ж кимось народ лякати …

А чому мовчать самі Сатаністи ?

Повірте , їм немає абсолютно ні якого діла до того , хто і що про них думає. Вони живуть своїм неповторним життям і прагнуть максимально використовувати всі дані цієї життям можливості і в першу чергу СВОЇ власні .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>