Головна / Різне / Що таке щастя

Що таке щастя

У кожного з нас своє уявлення про те , що таке щастя. Для когось це може бути тиха і спокійне сімейне життя , хтось шукає можливість реалізувати себе у творчості , а комусь для щастя необхідно допомагати бездомним тваринам. Для індіанців південноамериканського племені піраха стан щастя взагалі є якоюсь даністю (ці триста- чотириста чоловік проживають у долині річки мейк їдять максимум двічі в день , сплять уривочно по півгодини кілька разів на добу і називають нас , людей освічених і розвинених , зрушивши з розуму істотами), такий же, як для більшості населення сучасного світу є впевненість у тому , що життя повне проблем і часто буває , важка і нестерпна. Ось тільки на відміну від піраха , що вважаються самим безтурботним народом населяють Землю і нездатних відповісти на питання що таке щастя , великі і найяскравіші уми цивілізованого людства вже протягом ні однієї тисячі років намагаються пояснити це дивний стан і дати йому визначення .

Що таке щастя порадиЩо таке щастя

Всі ми хочемо досягти саме «свого » щастя, але все-таки буде не зайвим дізнатися , що таке щастя в розумінні видатних особистостей.

Американський режисер , продюсер і автор сценаріїв Альфред Хічкок вважав , що щастя являє собою творче творче нуртування

Пан Хічкок вважає , що щастя – це стан, що нагадує чистий горизонт , в якому немає необхідності про щось турбуватися. Це момент, коли є тільки ті складові життя , які мають лише творчий, а не деструктивний характер. Альфред Хічкок вважає , що ненависть являють собою витрачену енергію. Ненавидіти когось або щось в крайньому ступені непродуктивно.

Пан Хічкок , за його словами , був надзвичайно вразливою людиною . Будь-яке різке слово , сказане на його адресу близькими , поранило його на тривалий період. Альфред Хічкок стверджує , що всі відчувають негативні емоції , оскільки вони , нібито , є цілком прийнятною складовою частиною нашого існування. Однак коли весь негатив покидає ваше життя, ви можете сміливо дивитися вперед і приступати до якого-небудь дії .

Саме такий стан , в якому хотілося б перебувати завжди , Альфред Хічкок вважав щастям.

Американський філософ і письменниця Айн Рейнд в поняття щастя вкладає якийсь стан , досяжне за допомогою особистих зусиль

Айн Рейнд , відповідаючи на питання , що таке щастя , стверджує , що кожна людина має право на таке. Вона каже , що дуже важливо мати почуття власної гідності.

Письменниця вважає , що заклик любити всіх абсолютно абсурдний , оскільки , коли ти любиш кожного без розбору лише за фактом його існування , – це цілковитий нонсенс. Айн Рейнд каже , що можна любити людей за їхні добрі справи і гідності , і вас ніхто нікого не просить любити.

Письменниця каже , що ми любимо людей не за те , що робимо для них , і не за те , що роблять для нас вони . Ми любимо їх виключно за ті достоїнства , які вони змогли досягти власними силами. Любити потрібно лише того , хто дійсно цього заслуговує.

Французький фізик , математик , філософ і літератор Блез Паскаль , озвучуючи свої думки про щастя , сказав , що воно можливе в дану конкретну хвилину в сьогоденні

Блез Паскаль стверджує , що ніхто не знає абсолютно точно , що представляє собою щастя . Найпоширеніша думка про те , що таке щастя , свідчить, що воно еквівалентно задоволення . Блез Паскаль вважає , що друге є нічим іншим як ілюзорним щастям. Наприклад , задоволення людина отримує від вживання наркотичних засобів , при цьому повністю отрешаясь від світу і розчиняючись у приємних відчуттях. Наркоману здається , що він щасливий тут і зараз , але при цьому він забуває , що скоро настане момент важкого похмілля , фізичного і морального страждання. Тому різні люди відповідають на питання , що таке щастя , по- різному.

Великий відсоток людей ототожнюють з щастям максимальне задоволення своїх потреб . У багатьохЩо таке щастя розуміння щастя і сенсу життя асоціюється з тим , щоб жити багато, що робить багато духовні і фізичні задоволення доступними.

Певна частка людства вважає , що щастя – це успіхи в кар’єрі. Наприклад , політичний успіх відкриває такі земні блага , як влада , можливість керувати людьми , шанс бути постійно на очах у публіки. Однак практика показує , що мало хто з можновладців може сказати чесно , що він щасливий . Політика дуже швидко розбещує і спустошує особистість.

Забуття , насолода , задоволення будь-яких потреб і навіть влада , судячи з усього , не дають відчуття щастя , а лише створюють його слабку імітацію. Після пересичення людина повністю розчаровується .

Багато мудреці вважали, що єдиний можливий шлях стати щасливим і успішним – це життя у злагоді з собою , без марних мрій і сподівань , без страху. Щаслива людина спокійно і ясно бачить всі свої негаразди і проблеми. Міркування про те , що таке щастя , приводить нас до досить простому відповіді. Воно являє собою внутрішню умиротворення і розуміння цінності кожної прожитого хвилини. Щасливий людина не концентрується на турботах і власних страхах . Він насолоджується красою навколишнього світу , що відбивається в його душі.

Щастя може бути лише в сьогоденні. Однак думки людини постійно спрямовані в минуле або в майбутнє. Мало хто думає про сьогодення , а адже насолоду кожною хвилиною життя і є справжнім щастям. Людина, яка постійно думає про майбутнє , лише збирається жити щасливо , при цьому втрачаючи мить, яку має місце тут і зараз.

Словенська соціальний філософ і культуролог Славой Жижек рецепт щастя бачить у пошуку того , що вам дійсно потрібно

Славой Жижек говорить , що для нього щастя – це конформістська категорія . Психоаналіз стверджує , що люди насправді не докладають багато зусиль до того , щоб бути щасливими. При цьому культуролог вважає , що це добре. Славой Жижек говорить , що , коли людина перебуває у творчому пориві , він може бути далеко не щасливим. До такого стану щастя не має ніякого відношення. Наприклад , деякі вчені під час досліджень готові були померти від радіації.

Щастя , за словами філософа , не представляє собою етичну категорію . Насправді люди не хочуть домогтися того , до чого активно прагнуть. Як приклад можна привести банальну ситуацію , коли у чоловіка є дружина і відносини з нею холодно- байдужі . При цьому у нього є коханка , і мужик постійно мріє про те , щоб його дружина кудись зникла , і про те , як би він зажив новим , прекрасним життям зі своєю істинної коханої. Психоаналітики нерідко стикаються з ситуацій , коли від чоловіка йде – таки дружина і одночасно кудись пропадає і коханка. У такий момент людина усвідомлює , що він не хотів жити з коханкою , а лише бажав мріяти про неї і сприймати як недосяжний об’єкт обожнювання. Варто відзначити , що подібна ситуація далеко не виняток. Багато чого з того , що ми , як нам здається , всім серцем бажаємо , абсолютно нам не потрібно .

Німецький філософ , соціолог і соціальний психолог Еріх Фромм, відповідаючи на питання , що таке щастя для людини , стверджує , що воно являє собою готовність до творчої взаємозв’язку з навколишнім світом

Еріх Фромм говорить про те , що радість від творення – це задоволення , яке відчували середньовічні ремісники. Наприклад , в сучасній Мексиці можна знайти чимало професійних працівників , які розуміють всю принадність цього почуття.

Єдиний метод оцінки людиною себе самого – це порівняння з іншими тим же способом , як він порівнює різні предмети. На даний момент щастя для людей – це почуття задоволення від того , що він має більше , ніж інші .

Насправді ж щастя являє собою те , що формує творчу, справжню і всебічну зв’язок з людьми і природою , а також з сприйнятливістю до них. Люди іноді відчувають щастя або сумують. Значущий лише їх відгук .

Канадський письменник і мотиваційний оратор Екхарт Толле вважає , що щастя являють собою звільнення від рамок особистого его

Екхарт Толле , відповідаючи на питання, що таке справжнє щастя, каже, що немає ні майбутнього , ні минулого , і називає це процесом « віднаходження себе ». Це власне «я » ніяк не пов’язано з вічно бормочущій «маленьким я».

У момент , коли ви зустрічаєте іншої людини , у вас є можливість відчути всю його суть. Ви починаєте розуміти , що знаєте його , як рідного або навіть як самого себе . Його суть бесформенна і просвічує крізь іншу форму. При цьому вона відчувається вашої власної. Її відчути можна лише після того , як ви знайдете її в собі. Любов і є впізнавання іншої людини як самого себе .

Екхарт Толле вважає , що це впізнавання того, що називається « цілісністю » , « єдністю ». Воно являє собою відмову від форми , коли ви можете жити в їхньому світі і грати з ними , при цьому не ототожнюючи себе з ними. Даний стан і можна назвати істинним щастям.

Трактування щастя давньогрецьким філософом Аристотелем звучить як душа, яка живе в чесноти

Аристотель вважав , що щастя являє собою збіг чесноти людини і зовнішньої ситуації, а не життя, безцільно розтрачену на насолоди і розваги , почесті і багатство.

Великий філософ високо цінував розумну мудрість , практичну мудрість , мужність , розсудливість , чесність , дружелюбність , люб’язність , щедрість і помірність. Іншими словами , щастя – це забезпечення вищого людського блага. Воно визначається як діяльність на основі кращих чеснот , що формуються через зовнішні і тілесні блага , такі , як багатство і здоров’я.

Що таке щастя в розумінні буддистів

Буддисти вважають , що щастя являє собою природний стан розуму людини. Відчувати щастя постійно нам заважають обмеження безпосереднього усвідомлення різними поняттями і світоглядами , а також залежність від нескінченно змінюються станів розуму .

Що таке щастя в життіМедитація являє собою методику, що дозволяє розуму звикнути до відчуття щастя . Дана практика дає можливість впустити безстрашність , радість і активне співчуття у своє життя . Це розуміння мчить буддистами в світ .

Далай -Лама XIV вважає , що прийти на щастя можна двома способами

Далай -Лама , думаючи над тим , що являють собою щастя життя , що це таке і як його досягти , дійшов висновку , що є два шляхи , що дозволяють прийти до нього.

Перший зовнішній шлях полягає у придбанні кращого житла, одягу та оточення. Такий шлях веде до задоволення і в якійсь мірі набуття щастя .

Другий шлях духовного розвитку дозволяє досягти внутрішнього щастя . Потрібно враховувати , що обидва підходи не еквівалентні , і зовнішнє щастя без внутрішнього довго не триватиме.

Коли ви бачите життя в темних фарбах і вашій душі бракує чогось , ви не зможете бути щасливим , навіть якщо оточіть себе розкішшю. А внутрішній спокій дозволяє знайти щастя навіть у дуже важких умовах. Матеріальний добробут нерідко здатне вирішити певну проблему , але за нею часто виникає інша . Наприклад , успішний чоловік , якого щастя обходить стороною , може почати приймати наркотики або зловживати спиртним. Вічне невдоволення чим-небудь змушує його посилювати нинішній стан. У той же час є люди , у яких не настільки багато грошей , щоб переживати через них . Вони просто насолоджуються спокоєм . Такі люди бідні в матеріальному плані , але при цьому щасливі і задоволені життям.

Щоб усвідомити , що таке щастя , потрібен правильний розумовий настрій . Треба зрозуміти , що гроші ніколи не зможуть вирішити всі проблеми людства.

Що таке щастя і як його досягти

Спостерігаючи за щасливими людьми , вивчаючи риси, властиві таким людям , психологи виділили 10 головних кроків на шляху до щастя . Отже, як же пройти цей шлях достойно і досягти своєї мети – знайти щастя?

ЩАСТЯ ЦЕ ТЕПЛІ ВІДНОСИНИ З ЧЛЕНАМИ СВОЄЇ родини і близьких Вам ЛЮДЬМИ

Хороша і дружна сім’я – чудова захист від негативних емоцій. Прогнозується , що в недалекому майбутньому депресія може стати однією з головних причин смертності. Саме сім’я здатна примирити душу людини з недосконалістю реальності і врятувати від згубного депресивного зневіри.

ЩАСТЯ ЦЕ ВМІННЯ ДЯКУВАТИ

Будьте вдячні і друзям , і ворогам . Почуття подяки допомагає краще сконцентрувати вплив позитивних емоцій і дозволяє нівелювати вплив негативних емоцій. Також важливо навчитися говорити спасибі самому собі: так ви зможете прийняти свої недоліки і усвідомити свої кращі якості і успіхи . Уміння бути вдячним покращує як емоційне , так і фізичний стан.

ЩАСТЯ ЦЕ бути оптимістичним

Щасливі люди не зациклюються на тимчасових невдачах і негараздах. Не опускайте руки , якщо щось не виходить. Направте ваші сили і час на те , що ви можете змінити. Спокійно сприйміть , що не все піддається вашому контролю і підвладне вашим бажанням. Пам’ятайте , що думки мають властивість матеріалізуватися , тому завжди дивіться в майбутнє з оптимізмом і вірою , що все буде добре.

ЩАСТЯ ЦЕ бути захопленням

Це може бути улюблена робота або чудове хобі , участь у благодійних акціях або просто похід в музей. Головне , щоб ви отримували задоволення від того , чим займаєтеся . А саме, мабуть , найважливіше – чим би вам ні доводилося займатися , робіть це з задоволенням.

ЩО ТАКЕ ЩАСТЯ БЕЗ ДОБРОТИ І МИЛОСЕРДЯ

Більшість людей, що відчувають себе щасливими , часто й охоче приходять на допомогу іншим. Повірте , що ваше благополуччя , довголіття і здоров’я прямо залежать від кількості добрих справ, зроблених вами. Між іншим , цей факт підтверджується дослідженнями. Доброта покращує настрій людини , поліпшує самопочуття , підвищує впевненість.

ЩАСТЯ ЦЕ УСВІДОМЛЕННЯ ТОГО , ЩО БАГАТСТВО І розкішні речі є аж ніяк не найголовнішою складовою ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ

Безумовно , кожній людині хочеться заробити мільйон і стати мільйонером , але бездумна гонка за грошима , прикрасами , речами та майном не зробить вас щасливою людиною. Навпаки , найімовірніше , вас буде руйнувати жадібність , заздрість , злість і страждання. Дослідження вчених США показали , що за останні 70 років середній індекс відчуття себе щасливою людиною у американців знизився з 7,5 до 7,2 балів. І це незважаючи на те , що в матеріальному плані за ці роки люди стали жити набагато краще. До речі , як це не дивно , але у людей , які усвідомили , що щастя не в кількості грошей і матеріальних речей , нерідко фінансове становище чомусь поліпшується.

ЩАСТЯ ЦЕ МУДРІСТЬ

Навчіться правильно розуміти причини можливих невдач і страждань і знаходити шляхи їх подолання . Будь-які негаразди і випробування слід сприймати як уроки , які підносить нам життя. Навіть негативні речі , які трапляються з людиною , відбуваються з ним для , того щоб навчити його чомусь , дати йому новий досвід або направити на правильний шлях.

ЩАСТЯ ЦЕ ЗДОРОВ’Я

Зрозумійте , що ваше здоров’я залежить від вас. Мислите позитивно , правильно харчуйтеся , ведіть активний і здоровий спосіб життя (тут хотілося б звернути особливу увагу на шкоду куріння) , рухайтеся. Ваше здоров’я – важливий фундамент будівлі вашого щастя .

ЩО ТАКЕ ЩАСТЯ БЕЗ ДУХОВНОСТІ

По-справжньому щасливі люди усвідомлюють , що принципи істинного щастя співзвучні базовим принципам світобудови. Соціологи виявили , що віруючі в Бога люди відчувають себе щасливішими , ніж атеїсти. Духовне зростання і чистота душі – невід’ємні елементи щастя.

ЩАСТЯ це прогрес

Рухайтеся вперед , пройдіть тренінги особистісного зростання , розвивайтеся , ростіть . Наповніть своє життя метою кожен день в чомусь вдосконалюватися , пізнавати щось нове , ставати в чомусь краще . Все це також здатне зробити вас щасливішими.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>