Головна / Краса / Здоров'я / На кого буде схожа дитина

На кого буде схожа дитина

Успадкувати можна багато чого: машину , квартиру , дачу … А ще риси обличчя , тип статури , темперамент . Приблизно визначити загальні ознаки зовнішності і характеру крихти ти можеш до його народження. Однак не чекай , що дитина стане точною копією одного з вас. Він буде самостійною особистістю. Наскільки неординарною і талановитої , залежить не тільки від генів. Батькам важливо зрозуміти , що спадкові схильності не виявляться без їхньої допомоги.

Передаватися у спадок можуть і хвороби. Якщо знати, які недуги перенесли мама , тато, бабусі , дідусі , є шанс « застрахувати » від них майбутнього малюка.

Як працюють гени

Гени мами і тата довільно комбінуються між собою і утворюють ланцюжки ДНК ( вони схожі на спіральні стрічки). Саме в них міститься інформація про особу . Ці складні сполуки є складовою частиною хромосом (вони знаходяться в ядрі клітини). У кожного виду тварин і рослин своє число цих частинок. Так , у кукурудзи – 20 , кролика – 44 , а у людини – 46 . Кроха отримує 23 хромосоми від тата і 23 від мами . Кожна хромосома містить в собі певну інформацію. Що відбувається , коли вони зустрічаються ? Для кожного зі своїх фізичних ознак дитина отримує по два батьківських гена. Вони можуть бути схожі (очі у тата і мами карі ) , а можуть відрізнятися (волосся у батька світлі , у матері темні) .

Коли гени несуть однакову інформацію, все зрозуміло: крихітка успадковує те, що подарували йому обоє батьків. А що , якщо гени різні? Тоді перемагає сильніший ( домінантний ), слабкий же ( рецесивний ) поступається. Однак не зникає назавжди , а залишається в генетичному коді дитини. Можливо , колись він проявиться у його дітей , онуків або правнуків.

Хто головний

Темні кольори ( смаглява шкіра , карі очі ) і характерні риси вважаються сильними генами. Вони заявляють про себе в першу чергу! Світлі відтінки і нейтральні властивості – слабкі гени. Вони поступаються сильним.

Втім, іноді два рецесивні гени можуть перемогти домінантний . Наприклад, бабуся (по татовій лінії) і мама дитини – блондинки , а батько – брюнет. Два слабких гена , «змовившись», здатні побороти сильний. Але для цього вони обов’язково повинні бути присутніми в генотипі обох батьків. Тоді й народжується світловолосий карапуз . До речі , резус також передається спадково. Позитивний – це сильний ген , негативний – слабкий. Так, все непросто. Тим не менш, дуже цікаво! Чи не так?

Розібратися в генетичному коді малюка не тільки цікаво , але й корисно. І краще це зробити разом з професійним генетиком , особливо якщо тобі чи чоловікові більше 35 років , вас з чоловіком пов’язують родинні стосунки , у першої дитини були виявлені вроджені дефекти або спадкові захворювання , у тебе був не один викидень , родичі чоловіка або твої страждали серйозними недугами .

А якщо щось зламалося

На жаль , деякі хвороби спадкові . Більш того , багато хто з них передають гени – мутанти – носії неправильної інформації. Якщо вони є в обох батьків , то ймовірність того , що у дитини проявиться певний недуга , досить висока. Зрідка і у абсолютно здорових батьків народжуються діти з серйозними відхиленнями. Це відбувається через те , що малюк успадковує «браковані» гени , які спричиняють виникнення хвороби. « Поламані » гени постійно утворюються в ДНК , але імунітет виявляє їх і знищує. Як правило , чим старша людина , тим складніше йому боротися з « агресорами ». Саме тому людям середнього віку , а також тим , у кого захисні сили організму ослаблені , лікарі перш , ніж планувати дитини , настійно рекомендують відвідати генетика .

На контролі

Ряд спадкових захворювань проявляються не відразу. Вони активізуються тоді , коли складаються певні зовнішні обставини. Якщо знати про недугу заздалегідь , то його розвиток можна запобігти. Це ще один привід звернутися до фахівця. Де його знайти ? Практично у всіх областях України створені медико- генетичні центри.

Американський вчений доктор Хаммер виявив , що деякі риси характеру можуть передаватися від батьків дітям. Серед них такі риси , як консерватизм , стійкість до стресів , любов до ризику , упертість.

На кого буде схожа дитина

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>