Головна / Краса / Здоров'я / Ліки від гастриту : ризик дефіциту вітаміну B12

Ліки від гастриту : ризик дефіциту вітаміну B12

Ліки від гастриту : ризик дефіциту вітаміну B12

Вітамін В12 ( кобаламін ) є важливим елементом у кровотворенні , він також допомагає синтезу ДНК. Більшість людей отримують достатню кількість цього вітаміну з їжею , але деякі люди схильні до ризику дефіциту , особливо вегетаріанці. Дефіцит кобаламина має потенційно серйозні наслідки , у тому числі анемії і пошкодження нервів .

Дослідження вчених з Kaiser Permanente Center ( США ) показало , що пацієнти , які приймають ліки, що пригнічують утворення кислоти в шлунку , схильні до підвищеного ризику дефіциту вітаміну B12. У дослідженні брали участь пацієнти з гастритом , які брали протягом двох або більше років інгібітори протонної помпи – це препарати , що використовуються для лікування кислотного рефлюксу та інших проблем зі шлунком.

З’ясувалося , що більшість з них страждають дефіцитом вітаміну B12 , хоча при цьому пацієнти , які лікували гастрит іншою групою препаратів ( антагоністами рецепторів гістаміну – 2 ) практично не страждали від нестачі цього вітаміну. Дослідники підрахували , що на кожні 67 осіб , які приймають препарати , що пригнічують кислотність шлунка протягом двох або більше років , одна людина буде розвиватися дефіцит вітаміну В12.

Результати підтвердилися навіть після того , як дослідники врахували ряд факторів , які можуть збільшити ризик розвитку дефіциту вітаміну B12 : діабет або захворювання щитовидної залози , а також зловживання алкоголем. Дослідники поки що не можуть пояснити причинно -наслідковий зв’язок між прийомів цих ліків і гіповітамінозом B12 , проте відомо , що шлунковий сік бере участь в обміні вітаміну В12.

Нові дані не означають , що пацієнти повинні негайно припинити прийом ліків , тим більше що вони потребують в них. Проте дослідники вважають , що лікарі повинні бути пильними , коли вони призначають ліки , і використовувати оптимально низькі дози .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>