Головна / Краса / Здоров'я / Коли варто йти у відпустку

Коли варто йти у відпустку

Союз європейських психологів в останньому щоквартальному дайджесті описав 10 симптомів , які говорять про запущеному трудоголізм , і визначив основні ознаки при дефіциті відпочинку. 1 . Синдром « цирковий кінь»

Якщо все на вас їздять да пришпорювати , значить, ви , швидше за все , відповідальний , але безмовних людей. На вас лежить купа важливої ​​роботи , і з часом ця купа менше не стає.

У жертви синдрому розвиваються невдоволення собою і відчуття безвиході : поки все не зробиш , у відпустку не можна , а робити все це без відпустки сил немає. При синдромі « цирковий коні » втома стає постійною , підвищуються дратівливість , невдоволення оточуючими , виникають труднощі в спілкуванні.

2 . «Тюремний синдром»
Якщо у вашому офісі тісно , мало місця і не вистачає «особистого простору» , ви морально і фізично швидше втомлюєтеся і вам потрібно більше часу на відновлення. Основні проблеми: швидка стомлюваність , неможливість сконцентруватися , головні болі до кінця дня , нервозність і болі в спині.

3 . Синдром «будинок – офіс»
Вигнати у відпустку людей совісних , відповідальних , з розвиненим почуттям провини дуже складно! На думку психолога Надії Кадуші , нерідко небажання тимчасово поміняти щоденний уклад життя – « будинок – офіс – обід – офіс – будинок » – це симптом тривожної депресії. Людині просто страшно починати нову справу , він ховається в роботі від якихось труднощів « великого світу » за вікном офісу.

4 . «Синдром незнайки »
Ці працівники крутяться як білка в колесі , але зовсім не вміють організувати ні свій робочий день , ні тим більше тиждень . Ось і виходить , що вимотуються не менше за інших , а купа справ тільки зростає. Який вже тут відпочинок!

Коли варто йти у відпусткуОтже , коли затягувати з відпочинком не можна. Подумайте , чи присутні ви у вас наступні симптоми.

  1. Сильна стомлюваність , слабкість , головний біль, виникаючі переважно в другій половині дня.
  2. Навіть при незначному напрузі виникають серцебиття і тривога .
  3. Невпевненість у правильності рішення найпростіших робочих проблем.
  4. З’явилася невластива вам особиста і професійна необов’язковість .
  5. Відчуваєте, що перетворюєтеся в застарілого робота. Різко знижуються рівень ентузіазму і бажання вирішувати завдання творчо.
  6. Уникаєте спілкування з друзями після роботи , втрачаєте колишні інтереси .
  7. На порожньому місці виникають почуття образи , нудьги , розчарування.
  8. Стали долати почуття невпевненості , провини , незатребуваності .
  9. Ригідність (низька пристосовність до будь-яких труднощів ) , ступор перед якимось новим завданням і загальна негативна установка на життєві перспективи .
  10. Ви помічаєте , що останнім часом стали більше пити спиртного , медикаментів , стимуляторів.

Якщо ви відповіли «так» на 3-4 питання – гарненько відіспитеся пару днів.

Якщо позитивних відповідей 5-7 – плануйте тижневу перерву .

Якщо ж ви погодилися більш ніж з 8 тезами – терміново у відпустку !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>