Головна / Краса / Здоров'я / Грип при вагітності

Грип при вагітності

Взимку дуже складно не захворіти грипом. Це дуже неприємне сезонне захворювання , яке здатне завдати величезної шкоди не тільки майбутній мамі , але і її ще не народженої дитини .

Грип передається повітряно -крапельним шляхом і характеризується інтоксикацією організму , підвищенням температури і запаленням слизової дихальних шляхів. Захворювання досить серйозна, адже гени вірусу можуть постійно змінюватися , сприяючи появі нових видів захворювання до яких люди не мають імунітету.

Вірус грипу буває типів А , В і С. Для вірусу типу А характерна дуже велика мінливість , що і викликає його найбільшу небезпеку . Що стосується вірусу типу С, то він не має властивість змінювати свою структуру.

Грип при вагітностіУ третьому триместрі вагітності жінці легше , ніж у попередніх триместрах , підхопити інфекцію. У цей період треба бути особливо обережною. Захворювання може бути важким і мати негативні наслідки . Коли майбутня мама підхоплює інфекцію , її організм вже менше чинить опір і є великий ризик ускладнень. Так , жінка може роздобути хронічні захворювання тонзиліту , пієлонефриту або інші ускладнення . Це пов’язано з тим , що імунітет знижений , а функції ендокринної системи порушуються.

Як же розпізнати грип?

Він має короткий інкубаційний період , який триває від декількох годин до двох днів. Коли грип загострюється , то симптоми можуть бути виражені не сильно , але інтоксикація в організмі відбувається . Як правило , захворювання відразу дає про себе знати : у перший же день захворювання може бути висока температура , лихоманка , слабкість , ломота в тілі , закладеність носа , сухість і почервоніння слизової оболонки зіву .

Температура 39-40 градусів зазвичай тримається два дні , а потім поступово спадає. Буває , що температура знизилася , а через два дні знову підвищилася , що називається другою хвилею грипу.

Для грипу властиво провокувати зернистість зіва. Це такі маленькі лімфатичні фолікули , які виступають над поверхнею слизової оболонки. Ці фолікули зникають після зниження температури або після закінчення самого захворювання , тобто через тиждень . На задньої стінки глотки утворюється почервоніння , сухість і зернистість.

До вище перерахованих симптомів треба додати запаморочення , головний біль , болі в очах. Досить часто у хворих на грип спостерігається біль у животі , нудота або навіть блювота , поганий сон. Зовнішній вигляд хворого на грип також має свої особливості : блідість , одутлість , синюватий відтінок губ або носогубного трикутника , червоні щоки. Зрозуміло, що всі симптоми не виникають відразу і у всіх однаково , але багато чого виявляється.

Шкідливість грипу в тому , що він токсичний і вражає слизову оболонку і дихальні шляхи. Насправді у вірусу грипу робота дуже складна . Спочатку він повинен проникнути крізь шляху дихання людини , потім оселиться на слизовій оболонці , включаючи трахею , і почати свою основну діяльність – виділення токсинів. Вони-то шкідливі найбільше, адже це свого роду отрута , який разом з кровотоком розноситься по всьому організму. У вагітної жінки токсини проникають крізь плаценту , в той же час завдавши їй шкоду , і потрапляють в кров плоду, що розвивається .

Якщо вагітна жінка хворіє на грип , то він однозначно завдає шкоди не народженої дитини . Цей же шкода і згубність залежать від терміну вагітності. У першому триместрі вагітності вірус грипу дуже небезпечний, адже організм крихти ще тільки формується і захворювання може внести свої негативні корективи в процес закладки органів і систем дитини. Грип може спровокувати вади розвитку і навіть бути винуватцем внутрішньоутробної смерті малюка .

У другому триместрі вагітності вірус грипу також має властивість проникати до плоду , може спровокувати викидень або зробити протягом вагітності досить складним. У всякому разі з 13 тижня вагітності грип вже менш небезпечний для майбутньої мами і її дитини. Коли вірус ушкоджує плаценту , то це загрожує поганим кровообігом в ній , що негативно впливає на плід. У такому випадку пологи можуть бути передчасними , може виникнути маловоддя або затримка розвитку дитини. Якщо дану ситуацію вчасно діагностувати , то проблем можна уникнути завдяки лікуванню.

Фахівці довго спостерігали за дітьми , мами яких , будучи вагітними , перехворіли грипом. Велика частина таких діток , а точніше 60 % , мали проблеми у розвитку : порушення діяльності ендокринної системи , пізніше прорізування зубів , різні алергії . Також в ще дитячому віці багато таких малюків перехворіли ОРЗ і пневмонією через вірусну інфекцію .

Найчастіше грип визначають за багатьма властивим клінічними ознаками . Якщо діагноз залишається під сумнівом , то уточнити його можна за допомогою аналізів та інших методів дослідження. На сьогоднішній день діагноз грипу визначають не тільки за аналізом крові та сечі. Також лікарям відомий метод флуоресцентних антитіл , який допомагає виявити вірусні антитіла в мазку з зіву або носа.

Якщо жінка перехворіла грипом в першому триместрі вагітності , то лікар порекомендує зробити « потрійний тест» , щоб з’ясувати чи немає якихось патологій розвитку дитини. Такий тест робиться в терміні 4-5 місяців вагітності і передбачає собою здачу трьох гормонів , щоб картина була ясна. Якщо жінка здасть один або два гормону , то це не дасть жодних результатів. Тест робиться на гормони альфа- фетопротеїн , естріол і хоріонічний гонадотропін людини , який дають чітко зрозуміти як розвивається малюк . Якщо були виявлені будь-які відхилення у розвитку дитини , то консультація генетика та УЗД є обов’язковими. Після цих дій треба зробити амніоцентез . Ця процедура проводиться за допомогою УЗД і являють собою взяття проби навколоплідних вод , яка в подальшому досліджується і дає остаточну відповідь на наявність або відсутність патологій. Процедура амниоцентеза майже безболісна , але в 1-2 % випадків має загрозу передчасних пологів або викидня.

Якщо жінка перехворіла грипом у другому триместрі вагітності , то необхідно зробити ультразвукове дослідження , кардиотокографию (спостереження за серцевою діяльністю дитини) , доплерографію (дослідження кровотоку плаценти і плоду).

Жінці треба берегти себе в будь-якому періоді вагітності і намагатися максимально захищати свій організм від вірусів. У разі захворювання , не ігноруйте візит до лікаря або виклик його на будинок. Дотримуйтесь всіх рекомендацій медиків , адже ви відповідаєте не тільки за себе , але і за свою кровинку .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>