Головна / Краса / Здоров'я / Етапи пологів. Будь готова до родів

Етапи пологів. Будь готова до родів

Нормальні фізіологічні пологи проходять за чіткими правилами і законами . У народжують перший раз їх тривалість від перших переймів до народження посліду може становити від 9 до 18 годин

Етапи пологів. Будь готова до родів1. Схватки

Цей період – найтриваліший . Під час перших пологів він може тривати 7-12 годин. Другі пологи зазвичай протікають швидше. Справжні сутички можуть тривати найкоротші – 20 сек. З проміжком у 10-15 хвилин , максимально довгі – до 60 секунд з перервою в 2-3 хвилини.

У моменти сутичок відбувається поступове розкриття шийки матки та підготовка родових шляхів до виходу плода. Основний двигун цього процесу – гормон окситоцин і простагладіни .

2 . Потуги

Потуги починаються після того , як шийка матки відкрилася достатньо для проходження плода по родовому каналу . Початок другого періоду характерно тим , що породілля відчуває відстороненість від реального світу. Виникає бажання змінити положення тіла , можливо , опуститися навпочіпки. Відбувається мимовільне скорочення діафрагми і м’язів передньої черевної стінки. З’являється відчуття , схоже з тим , що буває в туалеті , коли відходить стілець.

Це період просування плода по родових шляхах , мамин організм намагається допомогти йому , скорочуючи м’язи шийки матки і тим самим виштовхуючи його назовні. Кістки тазу розсуваються , підлаштовуючись під голівку дитини .

3 . Народження дитини

Цей процес жінка контролювати не може зовсім. Як тільки все готово до виходу дитини , відбувається найсильніший викид адреналіну , і матка буквально виштовхує плід.

Все що потрібно від породіллі на цьому етапі – слухати вказівки акушера і не проявляти зайвої ініціативи. У наш час новонародженого відразу викладають на мамин живіт , якщо, звичайно , не сталося нічого непередбаченого .

4 . Народження (наслідки)

Дитина вже вийшла, однак , пологи ще не скінчилися . Останній етап – народження посліду , який складається з плодових оболонок і плаценти. Вихід посліду зазвичай відбувається протягом 30 хвилин після народження дитини.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>