Головна / Краса / Здоров'я / Чому хочеться спати : теорії сну

Чому хочеться спати : теорії сну

1 . Гуморальна теорія .

Сон викликається появою в крові спеціальних гипнотоксинов , що виділяються гіпофізом .

2 . Нервова теорія сну.

Центр сну локалізується в ядрах гіпоталамуса.

3 . Інформаційна теорія сну.

 Протягом дня мозок накопичує величезну інформацію , засвоєння якої утруднено. Інформація з короткочасної пам’яті вночі переписується в довготривалу. Особливості процесів переробки інформації вимагають відключення від сигналів зовнішнього світу.

4 . Теорія Павлова І. П.

Сон – результат генералізованого гальмування в корі , що поширюється на підкіркові центри. З одного боку , сон виникає як явище охоронного гальмування в результаті тривалого подразнення ділянки кори. З іншого боку , – як результат внутрішнього гальмування , тобто активного процесу формування негативного умовного рефлексу. Живі організми сплять не тому , що вони стомлені або виснажені , а тому що прагнуть захистити себе від виснаження.

Чому хочеться спати теорії сну5 . Теорія Анохіна П. К.

Бадьорий стан характеризується гальмуванням центру сну , збудженим станом ретикулярної формації і бадьорим станом кори . Сон починається з усунення гальмуючого впливу стомленої кори на центр сну , центр сну збуджується і гальмує ретикулярну формацію – вона перестає надавати полегшує вплив на кору . Гальмування розвивається в корі , спускається на підкіркові структури і т. д. .

6 . Теорії інстинкту.

У цих теоріях сон розглядається як видоспецифічності , морфо- фізіологічно реалізований інстинкт , який запускається середовищними сигналами і викликає доречну у специфічній ситуації реакцію сну.

7 . Підкіркова і коркова теорії сну.

При різних пухлинних або інфекційних ураженнях підкіркових , особливо стовбурових , утворень мозку , у хворих відзначаються різні порушення сну. Це може бути безсоння або тривалий летаргічний сон , що вказує на наявність підкоркових центрів сну. Дослідження показали , що при подразненні задніх структур субталамуса і гіпоталамуса тварини засипали , а після припинення подразнення прокидалися , що також вказує на наявність в цих структурах центрів сну.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>