Головна / Календар / Бородінський бій – коли було, в скільки почалася і закінчилося

Бородінський бій – коли було, в скільки почалася і закінчилося

Бородінський бій – коли було, в скільки почалася і закінчилося

Коли було Бородінський бій:

Різниця в датах з сучасного Григоріанським календарем відбувається через те, що в старому Юліанському календарі кожні 128 років накопичується помилка в 1 день. Тому якщо перекладати зі старого стилю на новий дату 26 серпня 1812, ми отримуємо 7 вересня 1812, а якщо, наприклад, переводимо 26 серпня 2013, то це буде 8 вересня 2013.
Цей бій став одним з самим кровопролитних в історії одноденних битв. Російську армію очолював генерал Михайло Кутузов, а французьку – Наполеон Бонапарт.
За оцінками істориків, російська армія нараховувала не менше 120 тисяч чоловік, а французька – не менше 137 тисяч. Крім чисельної переваги, французька армія була краще підготовлена ​​і мала більшу кількість досвідчених офіцерів і солдатів, а російська армія мала багато новобранців. До кінця битви росіяни втратили не менше третини своїх солдатів, а французи – не менше 25%.

У скільки почалося і закінчилося Бородінський бій:

Тривала битва 12:00, і закінчилася приблизно в 18:00 вечора .

Хто переміг в Бородінській битві:

Підсумки цієї битви неоднозначні і обидва полководця зарахували перемогу собі . Також обидва полководця у своїх мемуарах і висловлюваннях про Бородінській битві писали як про найбільше, кровопролитному і великій битві в їхньому житті. Зарубіжні історики приписують перемогу Наполеону , а деякі російські історики – Кутузову .
Головним для Російської Імперії було те, що Наполеон не зміг розгромити російську армію і не “прорвав” тим самим собі дорогу на Москву .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>