Головна / Календар / 40 святих – що це за свято, що означає і коли буває (дата і значення)

40 святих – що це за свято, що означає і коли буває (дата і значення)

40 святих – що це за свято, що означає і коли буває (дата і значення)

40 святих – що це за свято:

22 березня (9 березня за ст. стилем) в церковному календарі – це православне свято, день пам’яті Сорока мучеників Севастійських , званий також Свято 40 святих .
У цей день, завжди випадає на Великий піст, в храмах проходять служби, де прославляється подвиг цих сорока християн-мучеників, які віддали життя і отримали безсмертя за віру в Христа.
Що означає і коли буває Свято 40 святих:
* Значення – прославляння за стійкість до віри.
* Дата – 22 березня.
У 320 році християнство вже було дозволено нарівні з іншими релігіями, однак язичницькі звичаї ще були сильні і подекуди тривали гоніння на християн.
Воїни-християни, що служили в римському війську в місті Севастії на території нинішньої Туреччини, рішуче відмовилися принести жертву римським богам, як того вимагав їх воєначальник. Бажаючи провчити воїнів за непокору і домогтися від них зречення від віри, їх роздягли і під охороною поставили на лід замерзлого озера. На березі розтопили лазню, щоб відреклися могли зігрітися. Однак, відважні воїни все продовжували стояти. Коли холод став нестерпним, один таки не витримав і кинувся до лазні, однак на порозі помер. О третій годині ночі сталося диво – посвітлішало, лід розтанув і вода потеплішала. Над головами мучеників засвітилося 39 вінців. Побачивши це, один з охоронців, язичник Аглай, був так вражений, що увірував у Христа і добровільно приєднався до стояли на озері. Побачивши, що стійкі християни не замерзають, їм перебили гомілки ніг і спалили. Кістки мучеників згодом були зібрані і зберігалися в Константинополі.
У цей день на Русі прийнято випікати з тіста «жайворонків» – булочки у формі пташок.
Вони символізують, подібно високо літаючим і співаючим в небі жайворонкам, прославляння віри і спрямованість християн в Царство Небесне.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>